• NAPISZ DO NAS: REDAKCJA@METALSERW.PL

Wybierz wysokiej jakości zamki do furtki i zadbaj o bezpieczeństwo najbliższych!

Kategoria: Budownictwo
19 stycznia 2023

Właściciele posesji zwykle dbają o to, aby furtka wejściowa wyposażona była w zamek. Daje im on poczucie bezpieczeństwa, a także prywatności. Niemniej jednak części zamki do furtki prezentują niską jakość, przez co nie spełniają swoich podstawowych funkcji. Bardzo łatwo je uszkodzić, a nawet wyłamać, przez co domownicy nie mogą czuć się w pełni bezpiecznie. Dlatego też warto wybierać najwyższej jakości zamki do furtki, które będą odporne na działanie czynników atmosferycznych i mechanicznych.

Sprawdź, jak działa zamek w Twojej furtce

Zamków do furtki nie wymieniamy zbyt często. W przypadku, gdy posesję opuszczamy poprzez bramę wjazdową, możemy nawet nie zauważyć, kiedy przestanie on spełniać swoją funkcję, dając odpowiednią ochronę. Dlatego też raz na jakiś czas, zwłaszcza po sezonie zimowym, warto sprawdzić, czy zamek do furtki działa prawidłowo. W praktyce oznacza to, że nie może być on zbyt luźny. Furtka powinna zamykać się niemalże tak jak drzwi wejściowe, a więc do końca. Jeśli okaże się, że zamek w furtce nie działa właściwie, pora na jego wymianę.

Jaki zamek do furtki wybrać?

Zakup wysokiej jakości zamka do furtki nie stanowi dużego wydatku, dlatego o wiele lepiej wybierać produkty z wyższej półki, które posłużą nam przez dłuższy czas. Bardzo ważny jest materiał, z jakiego wykonany jest produkt. Musi być on odporny na korozję, a także działanie szkodliwych warunków atmosferycznych. Pamiętajmy, że zarówno wysokie temperatury, jak i silne mrozy, wilgoć czy opady deszczu nie służą zamkom. Jednocześnie bardzo istotna jest stosunkowo prosta konstrukcja zamka, która z jednej strony zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa, z drugiej strony pozwala łatwo oczyszczać poszczególne elementy z kurzu lub nagromadzonych pyłów. Dzięki temu można bez większych problemów korzystać z mechanizmu zamka, nawet w niesprzyjających warunkach.

Zamki do furtki nie tylko na posesje prywatne

Zamki do furtki to produkt, którym zainteresowani są przede wszystkim właściciele posesji prywatnych, niemniej jednak o jego zakupie powinni pomyśleć również przedsiębiorcy. Często skupiają się oni na nowoczesnych technologiach, które zapewnią im ochronę mienia, lecz zapominają o rozwiązaniach, które są niemalże na wyciągnięcie ręki. Zamki do furtki to tanie, a przede wszystkim pewne akcesorium, które – w przypadku wysokiej jakości produktów – trudno sforsować. Oczywiście, w bezpieczeństwo pracowników, maszyn czy urządzeń zawsze warto zainwestować, jednak miejmy na uwadze także te proste, popularne rozwiązania, takie jak zamki do furtki.