• NAPISZ DO NAS: REDAKCJA@METALSERW.PL

Czym nowy magazyn w Łodzi różni się od obiektu mającego kilkanaście lat?

30 stycznia 2024

Nowoczesne powierzchnie magazynowe cieszą się w Polsce rosnącym zainteresowaniem najemców. Przemawia za tym przede wszystkim niezachwiany wzrost gospodarczy i atrakcyjność inwestycyjna naszego kraju. Nowy magazyn w Łodzi, w odróżnieniu od obiektu mającego kilkanaście lat jest również znacznie lepiej przystosowany do potrzeb współczesnych najemców.

Uniwersalność magazynów wielkopowierzchniowych

Nowe łódzkie magazyny, mają niezwykle uniwersalny charakter. To najczęściej wielkopowierzchniowe hale przystosowane do prowadzenia różnych rodzajów działalności gospodarczej, od handlu po lekką produkcję. Wiele z nich ma modułowy charakter, co pozwala na zaadoptowanie części magazynu na różne rodzaje działalności. Firmy wynajmujące nowy magazyn w Łodzi mają dzięki temu większą elastyczność. Mogą wynająć niewielki fragment powierzchni, licząc w przyszłości na możliwość wynajęcia kolejnych metrów kwadratowych magazynu. Małe obiekty, które powstawały kilkanaście lat temu, takiej elastyczności nie zapewniają.

Nowoczesna infrastruktura i wyposażenie

W odróżnieniu od niewielkich magazynów wybudowanych kilkadziesiąt lat temu nowy wielkopowierzchniowy magazyn w Łodzi jest często zwykle lepiej przystosowany do obsługi pojazdów ciężarowych. Takie obiekty są nie tylko doskonale zlokalizowane, co usprawnia transport, ale także wyposażone w doki i rampy, co usprawnia proces załadunku i rozładunku towarów. Wiele z nich to magazyny przeładunkowe, czyli takie, w których doki zlokalizowane są po przeciwległych ścianach magazynu. To rozwiązanie znacząco usprawniające logistykę, zwłaszcza w dużych firmach handlowych. Poza tym nowe hale magazynowe w Łodzi mają dużo lepszą infrastrukturę niż magazyny mające kilkanaście czy kilkadziesiąt lat. Odnosi się to zarówno do infrastruktury drogowej, jak i technicznej. Nowe magazyny mają dostęp do wydajnych linii energetycznych i wodno-kanalizacyjnych, a także do światłowodów. Zwykle wyposażone są także w systemy zwiększające bezpieczeństwo, w tym w zabezpieczenia przeciwpożarowe. Dodatkowo są obiektami monitorowanymi i chronionymi fizycznie.

Wybudowany w ostatnich latach, nowy, wielkopowierzchniowy magazyn w Łodzi, w niczym nie przypomina typowych obiektów, jakie budowano kilkanaście lat temu. To nowoczesność, na którą stawiają międzynarodowe koncerny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *