• NAPISZ DO NAS: REDAKCJA@METALSERW.PL

Czym cechują się śruby zamkowe?

9 marca 2022

Śruby zamkowe są niezbędne do wykonywania pracy z drewnem. Bazują one na specjalnej konstrukcji, jaka nie obraca się podczas dokręcania nakrętki. Ogromnym atutem jest to, że konstrukcja jest bezpieczna, a szeroki wybór śrub daje sporo możliwości. Łączenia są praktycznie niewidoczne w danym miejscu. Jakie rodzaje śrub zamkowych są popularne na rynku? Jak dokonać wyboru? Czym cechują się śruby zamkowe? O czym warto wiedzieć?

Nowoczesne śruby zamkowe

Śruba tego rodzaju posiada spłaszczony i zaokrąglony łeb z podsadzeniem. Podsadzenie sprawia, że śruba pozwala na wykonywanie bezpiecznego łączenia konstrukcji drewnianych elementów. Tymi elementami są np.:

  • okucia,
  • zamki w drzwiach,
  • listwy,
  • tablice itp.

W tym wypadku nie możemy zapominać także o nakrętce zabezpieczającej lub podkładce. Śruby zamkowe są wkładane w oba elementy, jakie będą ze sobą połączone oraz przykręcone dzięki nakrętce. Jeżeli chodzi o demontaż, jest on wykonywany poprzez odkręcenie nakrętki, gdyż łeb śruby nie ma profilu, jaki posłużyłby do uchwytu narzędzi. Konstrukcja zostaje bardzo dobrze zabezpieczona przed ryzykiem samoczynnego odkręcenia, co doceni każdy odbiorca. Gdzie stosowane są zamkowe śruby? Głównie w meblarskim przemyśle, gdzie każdego dnia wykonuje się wiele zadań.

Śruby zamkowe – znane rodzaje

Warto zauważyć, że śruby zamkowe występują w wielu klasach twardości. Zazwyczaj spotykane są dwie klasy – 4.8 oraz 8.8. Różnią się one także wyglądem zewnętrznym. W sklepie online zakupimy śruby w kolorze czarnym lub srebrnym, które są wykonywane także ze stali nierdzewnej. Taki produkt ma sporą wytrzymałość i dobrze radzi sobie z niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi. Pamiętajmy o tym, że wymiary są podawane przez producentów w milimetrach. Pierwsza liczba określa średnicę gwintu śruby, a druga jest długością, mierzoną bez łba. Najtańszym wyrobem są cynkowane śruby galwaniczne. Nieco więcej zapłacimy za śruby ze stali nierdzewnej z symbolem A2.

Odpowiednie dobranie śruby zamkowej pozwoli nam zachować sprawny montaż konstrukcji drewnianej. Mocowanie spełni swoje zadania przez długi czas, a my uzyskamy pożądane efekty. Ułatwieniem dla każdego klienta jest fakt, że śruby zamkowe zakupimy w sklepie online. Przydadzą się one w domu lub w firmie, a doskonała jakość jest na wagę złota. W sytuacji, gdy nie wiemy, jakie śruby wybrać, poprośmy o pomoc specjalistę w sklepie online. Doświadczony pracownik wskaże nam, jakie śruby zamkowe są najbardziej trwałe i solidne. Zakup dzięki temu przebiegnie szybko i wygodnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *