• NAPISZ DO NAS: REDAKCJA@METALSERW.PL

Właściwości i zastosowanie magnesów neodymowych z klejem

15 kwietnia 2022

Magnesy pomagają zorganizować przestrzeń głównie w biurach i w warsztatach, ale znakomicie sprawdzą się również w mieszkaniu oraz w garażu. Niewielkie rozmiary i niski koszt pozwalają na zastosowanie ich wszędzie tam, gdzie ma się na to ochotę. Magnesy neodymowe walcowe z klejem pomogą przymocować metalowe przedmioty bez wiercenia w ścianach. To oszczędność czasu oraz gwarancja trwałości.

Zalety stosowania magnesów neodymowych

Magnesy są bardzo przydatne w miejscu pracy, zwłaszcza w pracach biurowych oraz w urzędach, gdzie zachodzi konieczność prezentowania aktualnych informacji, ustaw oraz ogłoszeń i projektów. Magnesy neodymowe walcowe z klejem pozwalają przymocować wydruki, ważne informacje do tablic magnetycznych, ale też do zwykłych ścian. Klejąca strona nie wymaga przymocowania do metalowej powierzchni. Klej doskonale przyczepia się do każdego równego podłoża. To też sposób na udekorowanie pokoju bez konieczności wiercenia dziur w ścianach lub w meblach. Za pomocą magnesów zamocuje się ramki na zdjęcia, metalowe wieszaki i inne unikalne ozdoby.

Zastosowanie magnesów neodymowych w domu

Magnes neodymowy walcowy z klejem świetnie sprawdzi się w kuchni do przyczepiania metalowych przedmiotów, które zawsze warto mieć pod ręką. Odpowiedniej wielkości magnesy będą doskonałe do praktycznego przechowywania np. noży. To też znakomity sposób na tworzenie ozdób np. na lodówkę. Magnesy są niezastąpione do poszukiwania zagubionych śrubek, gwoździ. Sprawdzą się w garażu oraz w warsztacie. Szeroki wybór rozmiarów magnesów neodymowych walcowych z klejem pozwala na optymalną organizację każdej przestrzeni. Duża siła magnesów pozwala na solidne mocowanie również cięższych przedmiotów — takich jak wiertła, śrubokręty oraz wszelkiego rodzaju metalowe elementy.

Czym charakteryzują się magnesy neodymowe?

Magnesy neodymowe walcowe z klejem cechują się dużą siłą przyciągania, a zapewnia to specjalny proces ich produkcji. Silny klej, którym pokryta jest jedna ze stron magnesu, pozwala na przymocowanie go do niemetalowej powierzchni. Mogą być używane w pomieszczeniach o wysokiej temperaturze, mają spory udźwig, dlatego znalazły zastosowanie w garażach oraz w warsztatach. Zastępują wieszaki i półki do przechowywania drobnych elementów. Wytrzymałość i udźwig zależy w głównej mierze o wielkości oraz od grubości magnesu, ale ważna jest również sama powierzchnia styku z przymocowanym przedmiotem. Jeden magnes neodymowy walcowy z klejem może udźwignąć przedmiot o wadze nawet do 2 kilogramów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *