• NAPISZ DO NAS: REDAKCJA@METALSERW.PL

Rodzaje kuchenek gazowych na butan.

Kategoria: Budownictwo, Energetyka
13 lutego 2022

Na rynku jest wiele rodzajów kuchenek na butan i chcemy pomóc Ci wybrać najbardziej odpowiednią dla Twojego domu.

Kuchenki z niebieskim płomieniem.

Kuchenki na butan z niebieskim płomieniem ogrzewają pomieszczenie konwencjonalnie lub, innymi słowy, wytwarzają gorące powietrze, które wypiera zimne powietrze, aż temperatura całego powietrza wzrośnie. Kuchenki te nie są zalecane do pomieszczeń mniejszych niż 15 m2, o maksymalnej powierzchni 40 metrów kwadratowych. Kuchenki butanowe Blue flame znacznie lepiej wykorzystują gaz i są bardzo efektywne, a przede wszystkim ekonomiczne. Dzięki nim możemy osiągnąć do 4000W energii grzewczej.

Kuchnie katalityczne.

Kuchenki katalityczne polecane są do domów z małymi dziećmi lub zwierzętami, ze względu na ogromne bezpieczeństwo, jakie oferują. Jedną z głównych zalet, które oferują jest to, że emitują ciepło przez ich panel katalityczny, nie ma bezpośredniego ognia. Moc mieści się w przedziale od 2500W do 3100W. Jego zużycie jest niższe niż w przypadku kuchenek butanowych blue flame. Ich główną wadą jest to, że nie nagrzewają się tak szybko.

Kuchenki promiennikowe

Ten rodzaj kuchenek działa w następujący sposób: posiadają one palnik na podczerwień, który sprawia, że są one bardziej wydajne. Osiągają one moc do 4000W, dzięki czemu mogą ogrzewać większe pomieszczenia o powierzchni od 25 do 35 m2. Ten typ kuchenki nie jest zalecany w domach z dziećmi lub zwierzętami, ponieważ mogą one spowodować wypadek, jeśli dotkną kuchenki, gdy jest ona włączona.

Gdzie umieścić kuchenki butanowe?

Aby wstawić garnek do gotowania na butan należy postępować zgodnie z poniższymi wskazówkami.

1. Należy je umieszczać w dobrze wentylowanych pomieszczeniach o powierzchni większej niż 20 m2.

2. Nie zaleca się instalowania ich w sypialniach, małych pomieszczeniach lub pomieszczeniach o słabej wentylacji.

3. Kuchenki posiadają system automatycznego wyłączania, gdy atmosfera osiągnie określone obciążenie CO2.