Wiele firm prowadzi tego rodzaju działalność gospodarczą, że w razie jej powodzenia po jakimś czasie konieczna staje się rozbudowa infrastruktury. Może to być konieczność powiększenia powierzchni magazynowej, rozbudowa hali produkcyjnej albo stworzenie miejsca na nowe pomieszczenia biurowe. Jak dokonać szybkiej, a do tego stosunkowo taniej rozbudowy powierzchni? Świetnie nadają się do takich celów hale stalowe?
Hale stalowe – uniwersalność i wielofunkcyjność
Pomimo ciężko brzmiącej nazwy hale stalowe charakteryzuje lekka, bo szkieletowa, prosta konstrukcja, która jednocześnie zapewnia dużą wytrzymałość, a także pozwala na niemalże dowolną rozbudowę. Rozmiary hal stalowych mogą być różnorakie, a więc łatwo i dokładnie dopasowywane do potrzeb inwestorów, a wnętrza można bez problemu dzielić ściankami działowymi na dowolne powierzchnie.
Ze względu na sposób budowy hal stalowych, których konstrukcje charakteryzuje zastosowanie niezależnych modułów, są one dodatkowo łatwe w konserwacji, a nawet w naprawie. Uszkodzenie jednego elementu będzie wymagało naprawy tylko tego fragmentu hali, a nie jej całej konstrukcji. Ważna w zastosowaniu hal stalowych jest również prostota nie tylko montażu, ale i demontażu całej konstrukcji. W razie wymówienia dzierżawy terenu, na którym stoi hala albo przeniesienia firmy w inny rejon kraju, nie traci się hali lub ugania za nabywcą, ale można ją zdemontować i przenieść w nowe miejsce.
Konstrukcje stalowe można adaptować do różnych funkcji, w tym również dla celów magazynowania żywności. W takich wypadkach hala zostanie zabudowana materiałami, które nie tylko będą chroniły przed wilgocią i zmiennymi warunkami termicznymi, ale również dopuszczonymi do kontaktu z żywnością.
W takich halach bez problemu można także zamontować wentylację i klimatyzację. Analogicznie jest w wypadku dostosowywania hali stalowej do celów produkcyjnych. Wiele firm produkcyjnych, np. z branży meblarskiej stosuje hale stalowe zarówno do produkcji, jak i do magazynowania surowców oraz gotowych produktów, czy półproduktów.
Hale stalowe – szybkość i zysk
Zastosowanie hal stalowych na potrzeby biznesowe jest rozwiązaniem szybkim oraz bardzo korzystnym finansowo. Powiązane jest przy tym z dużymi oszczędnościami czasu i pieniędzy w każdej fazie, czyli od projektowania, poprzez montaż aż do eksploatacji. Hale stalowe są odporne na korozję dzięki użyciu odpowiednich środków korozyjnych, a to powoduje, że nie wymagają one remontów ani uciążliwych, długotrwałych konserwacji.
Jednocześnie w przeciwieństwie do wielu innych inwestycji, w tym wypadku całkowity koszt hali stalowej jest z określony w chwili podpisania umowy i ryzyko wystąpienia nieprzewidzianych kosztów dodatkowych praktycznie nie występuje. Jest to o tyle ważne, że taka inwestycja pozwala na swobodniejsze i efektywniejsze zarządzanie budżetem przedsiębiorstwa.
Co jest nie mniej istotne konstrukcje stalowe pozwalają na szybkie wdrożenie planów rozwojowych przedsiębiorstwa w kwestii infrastruktury firmowej. Szybkość montażu hal stalowych pozwala na równie szybkie wdrażanie potrzeb firmy w tych kwestiach. Budowa budynków murowanych, czy to produkcyjnych, czy magazynowych nigdy nie przebiegnie tak szybko.